Relaxačné centrum

Sauna a vírivka

Po príjemne strávenom dni na horách môžete využiť služby prospievajúce Vášmu zdraviu a regenerácií tela aj duše. Poskytujeme kúpeľ vo vírivke a pobyt v saune.


Sauna

Hlavnú časť sauny tvorí miestnosť na potenie, ktorá je vybavená vyhrievacím zariadením. Steny, strop a dvere sú obložené drevom. Miestnosť má schodovito upravené priečky na sedenie, či ležanie. Druhou nevyhnutnou súčasťou sauny je ochladzovňa, ktorou je v tomto prípade studená sprcha. Charakteristické pre samotnú saunu je horkovzdušné prostredie s veľmi nízkou vlhkosťou (priemerná teplota okolo 90 st.C. a relat. vlhkosť do 15%).

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Pri potení sa zrýchľuje tep, po ochladení sa opäť upravuje. Sauna do značnej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne).


Vírivka

Kúpeľ vo vírivke uvoľní celé pohybové ústrojenstvo a je prospešný pre svalovú regeneráciu a prekrvenie pokožky. Ponorte sa a doprajte si prijemnú masáž za pomoci vodných trysiek, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele a dokonale prekrvia celý organizmus. Vírivka je určená maximálne pre 4 osoby.


Bazén

Počas slnečných dní sa môžete osviežiť v bazéne s príjemnou vodou ohrievanou solárnymi panelmi. Bazén je súčasťou areálu penziónu, a preto môžete jeho osvieženie využiť aj pred nočným odpočinkom či skoro zarána.


© copyright penzionjada 2007-2019 | www.penzionjada.sk | all rights reserved