Zaujímavosti v okolí
mapa_Orava.jpg

Z penziónu Jada môžete podniknuť rôzne fakultatívne výlety do blízkeho okolia. V skratke vám ponúkame aspoň ich stručný zoznam:

  1. Oravská priehrada a Slanický ostrov umenia
  2. Oravský Podzámok
  3. Múzeum oravskej dediny - Zuberec
  4. Artikulárny evanjelický kostolík v Istebnom
  5. Hviezdoslavova hájovňa - Oravská Polhora
  6. Gotický drevený rímskokatolícky kostol - Tvrdošín
  7. Oravská galéria - Dolný Kubín
  8. Zázriva
  9. Oravská lesná železnica


Zima

V zime je možnosť lyžovania v okolí:


Letná i zimná turistika

Odporúčame vám tieto turistické ciele:

V lete je v okolí penziónu pestrý výber vyžitia. Je tu veľa možností na turistiku a prechádzky v prírode. V blízkosti sa nachádzajú Chočské vrchy, ktorých dominantou je Veľký Choč. Pohorie sa vyznačuje vysokou lesnatosťou a pestrosťou fauny a flóry. Značené turistické chodníky začínajú najbližšie vo Vyšnom Kubíne (asi 12 km od Istebného) alebo vo Valaskej Dubovej (asi 15 km od Istebného).

Ďalšími zaujímavými možnosťami na turistiku sú prírodné rezervácie v oblasti Malej Fatry. Nachádza sa tu napríklad Veľký a Malý Rosutec, Veľký a Malý Fatranský Kriváň, Grúne, Chleb> a ďalšie. Obdivovať môžte aj chránené prírodné výtvory ako napríklad Kryštáľová jaskyňa, Bôriková mláka, Domašínsky meander a Šútovská epigenéza. Malá Fatra ponúka skutočne obrovské množstvo možností a nemôže byť pre Vás problém vybrať si niečo presne na Vašu mieru. Turistické chodníky začínajú v Párnici (3 km od Istebného), v Šútove (14 km od Istebného), v Zázrivej (15 km od Istebného).


Šport a relax

V okolí Istebného sa nachádza mnoho možností na športovanie. Priamo v obci na nachádza osvetlené futbalové ihrisko s umelým trávnikom a tenisové kurty 150 metrov od penziónu. V Dolnom Kubíne (6 km od Istebného) nájdete krytú plaváreň, tenisové kurty, kolkáreň, klzisko, Gäcel - člnkovanie, lodenicu, trať pre vodný slalom, zimný štadión, niekoľko fitnes centier.

V blízkosti sú tiež termálne kúpaliská otvorené aj cez zimu:


© copyright penzionjada 2007-2019 | www.penzionjada.sk | all rights reserved